Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinezielona-oaza blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
10518 odwiedzin | wpisów: 21, komentarzy: 33, artykułów: 7, obserwuje: 36

Torf kwaśny - zastosowanie w ogrodach

autor: zielona-oaza blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Torf kwaśny - idealne podłoże dla azalii i rododendronów

Styczeń to doskonały czas na planowanie prac w swoim przydomowym ogrodzie. Z kubkiem gorącej herbaty w ręce można spokojnie zaprojektować otoczenie swojego domu, zastanowić się nad gatunkami roślin, które będą wspaniałą ozdobą. Pamiętaj jednak, że wiele z nich preferuje kwaśne podłoże i tylko takie zapewni im odpowiednie warunki do wzrostu i kwitnienia.

Torf kwaśny to całkowicie naturalny i ekologiczny produkt, niezbędny w uprawie wszystkich roślin kwaśnolubnych. Jeśli więc uwielbiasz bujnie kwitnące azalie i rododendrony, cieszy cię widok pięknych wrzosów lub marzysz o własnych owocach borówki amerykańskiej - pamiętaj, by zapewnić im odpowiednie podłoże.

Dowiedz się więcej o torfie kwaśnym i jego zastosowaniu http://zielonaoaza.com.pl/torf-kwasny-rodzaje-i-zastosowanie/


Jakie nasiona można siać w styczniu?

autor: zielona-oaza blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Jakie nasiona siać w styczniu? Poradnik

Czy wiesz, że już w drugiej połowie stycznia możesz zacząć przygotowywać rozsady niektórych roślin ogrodowych? Jeśli planujesz ozdobienie swojego domu, tarasu lub balkonu pięknymi i bujnie kwitnącymi kwiatami, już teraz kup nasiona, dobrą ziemię do wysiewu i pikowania oraz doniczki rozsadowe - unikniesz w ten sposób tłumów klientów w centrach ogrodniczych i będziesz mógł przygotować samodzielnie sadzonki.

Zobacz, jakie rośliny można rozpocząć wysiewać już w styczniu - przeczytaj poradnik eksperta marki Zielona Oaza   http://zielonaoaza.com.pl/nasiona-roslin-kiedy-kupowac/

Samodzielne przygotowanie rozsad jest doskonałą propozycją dla osób, które chcą mieć bardzo dużą ilość kwiatów na tarasie, balkonie czy w ogrodzie. Wysiew roślin wiąże się z zakupem doniczek rozsadowych i ziemi do wysiewu i pikowania, jednak z pewnością przyniesie nie tylko wiele satysfakcji, ale również oszczędności.

Wybierając się na zakupy do sklepu ogrodniczego szukaj produktów oznaczonych logo marki Zielona Oaza - jesteśmy producentem najlepszej jakości ziem i podłoży ogrodniczych, gwarantujących optymalne warunki do prawidłowego wzrostu roślin i prawidłowego ukorzeniania.

Sprawdź ofertę»» http://zielonaoaza.com.pl/oferta/

Podłoże do wysiewu i pikowania Zielona OazaKora sosnowa - właściwości i zastosowanie

autor: zielona-oaza blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Producent kory sosnowej Zielona Oaza

Kora sosnowa – niezastąpiona do ściółkowania

Czym jest kora sosnowa i do czego można ją wykorzystać w ogrodzie? Jakie zalety ma dobrej jakości kora sosnowa i dlaczego uważana jest za niezastąpiony materiał do ściółkowania?

Planując wygląd swojego ogrodu i jego aranżację z pewnością chcesz, by ten kawałek miejsca na ziemi był nie tylko piękny, ale i łatwy w utrzymaniu w doskonałej kondycji. W czym pomoże ci kora sosnowa? Po pierwsze - dzięki niej możesz stworzyć niepowtarzalne kompozycje i rabaty, po drugie - będziesz miał znacznie mniej pracy z nieproszonymi gośćmi, będącymi udręką każdego ogrodnika, jakimi bez wątpienia są chwasty. Dowiedz się zatem wszystkiego o rodzajach, właściwościach i zastosowaniu kory sosnowej w ogrodzie.

Co to jest kora sosnowa i jakie ma właściwości

Kora sosnowa powstaje jako skutek uboczny obróbki drewna i właśnie z tego wynika jej niska cena. Pakowana jest w praktyczne worki, dzięki czemu łatwo jest zaopatrzyć się w niezbędną ilość tego materiału.

Drobna kora sosnowa wykorzystywana jest do ściółkowania mniejszych roślin, o delikatniejszej budowie. Z powodzeniem można ją rozsypywać jako element dekoracyjny skalniaków i rabat kwiatowych. 

Sprawdź KORA SOSNOWA ZIELONA OAZA  http://zielonaoaza.com.pl/kora-sosnowa/

Co ważne, kora sosnowa to całkowicie naturalny, ekologiczny i przyjazny dla środowiska produkt. Jest przepuszczalna i ogranicza występowanie niektórych grzybów, które mogą wywoływać choroby roślin.

Kora sosnowa do ściółkowania

Ściółkowanie to nic innego, jak przysypywanie powierzchni ziemi pomiędzy roślinami lub elementami małej architektury ogrodowej warstwą materiału (organicznego lub nieogranicznego). Zabieg ten nie tylko podnosi walory estetyczne ogrodu, ale również pełni wiele ważnych funkcji – od utrzymania odpowiedniej wilgotności gleby po skuteczne hamowanie rozwoju chwastów.

Kora sosnowa do ściółkowania:
• ogranicza ekspansję chwastów,
• ogranicza parowanie wody z podłoża,
• chroni korzenie roślin przed niskimi temperaturami i przemarznięciem,
• zabezpiecza podłoże przed wypłukiwaniem cennych składników odżywczych,
• pomaga utrzymać stałą temperaturę podłoża,
• poprawia strukturę gleby,
• podnosi walory estetyczne ogrodu.

Zielona Oaza
to producent kory sosnowej, która idealnie nadaje się do ściółkowania i tworzenia niebanalnych kompozycji. Oferujemy korę sosnową o różnej gradacji, dzięki czemu z powodzeniem można dopasować wygląd ściółki do roślin i otoczenia.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą marki Zielona Oaza - można u nas zakupić każdą ilość nie tylko kory sosnowej, ale również różnego rodzaju ziemi ogrodniczej,torfu (kwaśnego i odwaszonego) oraz kamieni ogrodowych, grysu i otoczaków, niezbędnych do tworzenia pięknych kompozycji.

Na naszej stronie   http://zielonaoaza.com.pl/   znaleźć można pełną ofertę marki Zielona Oaza oraz wszystkie dane kontaktowe (prowadzimy sprzedaż detaliczną i hurtową na doskonałych warunkach).

Producent ziemi i podłoży ogrodniczych Zielona OazaJak przesadzać kaktusy? Jaką ziemię wybrać?

autor: zielona-oaza blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl

Jak przesadzać kaktusy?

Kaktusy to szczególne rośliny – jedni hodują je ze względu na stosunkowo łatwą uprawę i niewielkie wymagania, inni kochają je za różnorodność odmian i form. Te kłujące rośliny najlepiej czują się na stanowiskach nasłonecznionych i w dobrej, przepuszczalnej glebie. Regularne przesadzanie kaktusów sprawi, że nie będzie potrzeby zasilania ich dodatkowo nawozami.

Jeśli chcesz, by kolekcja twoich kaktusów zachwycała wyglądem, pamiętaj o kilku ważnych zasadach związanych z ich uprawą i przesadzaniem. Kluczowy jest odpowiedni dobór ziemi do kaktusów, wielkość doniczki, zadbanie o drenaż oraz prawidłowa wymiana podłoża.

Chcesz wiedzieć, jaką ziemię lubią kaktusy? Przeczytaj poradnik eksperta Zielonej Oazy  http://zielonaoaza.com.pl/sadzenie-kaktusow-poradnik/Ziemia do kaktusów i sukulentów Zielona Oaza

Pamiętaj, że aby kaktusy wyglądały zdrowo i pięknie się rozwijały, konieczne jest zapewnienie warunków zbliżonych do naturalnych (obszarem, z których pochodzi zdecydowana większość gatunków są najbardziej suche tereny obu Ameryk).

Dobra ziemia do kaktusów powinna być:

• być bardzo dobrze przepuszczalna,
• zapewniać odpowiednią wilgotność,
• zawierać torf wysoki i niski oraz piasek, keramzyt i dolomit,
• być wzbogacona o mikro- i makroelementy.

Jeśli lubisz otaczać się naturą i w twoim domu nie brakuje zieleni zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej http://zielonaoaza.com.pl/

Dobra ziemia do kaktusów Zielona OazaKomentarze (6)
autor:ekodom  dodano: 2017-01-05 | 22:11:36
Lubię kaktusy.Nawet mam kilka -link poniżej
http://www.forum.mojabudowa.pl/?kategoria=12&id=404

jednak trzymam je na zewnątrz a zimą w piwnicy .
Czemu ? Bo jestem przesądny i zabobonny :)
Kaktusy w domu przynoszą pecha i biedę ( przyjrzyj się najbiedniejszym domom co mają na parapetach)

Natomiast trzymane na zewnątrz trzymają z dala od domu nieszczęścia i złodziei :)

Pozdrawiam
Tytuł: kaktusy
Odpowiedź do ekodom
autor:zielona-oaza  dodano: 2017-01-06 | 15:42:54
U nas na szczęście "klątwa kaktusów" się nie sprawdza :) A Pana kolekcja roślin - piękna i imponująca! Gratulujemy spełnienia marzeń :)
autor:krzysztof-77  dodano: 2017-01-06 | 15:57:14
Ja też mam kaktusy w domu :) W sumie nawet nie słyszałem o takim "zabobonie" :D Jestem tego typem hodowcy, co kaktusy ma tylko dlatego, że wszystkie inne rośliny zupełnie nie chcą współpracować i po prostu padają wcześniej lub później ;)
Tytuł: ha ha ha
Odpowiedź do krzysztof-77
autor:katherina  dodano: 2017-01-06 | 16:03:25
Krzysiu, może po prostu ich nie podlewasz??? Wiesz - to dość istotne ;) ;)
autor:wrozbita  dodano: 2017-01-12 | 15:00:40
U mnie już posadzone :D Stoją na oknie od zawsze - większych nieszczęść w życiu nie miałam, więc można ryzykować :)
autor:kokosowy  dodano: 2017-01-12 | 15:20:35
kocham kaktusy!!! :D
Pow. użytkowa: 141.7 m²
Pow. użytkowa: 213.9 m²
Pow. użytkowa: 100 m²
Pow. użytkowa: 146.9 m²